Policjantka w czasie wolnym zatrzymała pijanego kierowcę: mężczyznę czekają surowe konsekwencje

Policjantka w czasie wolnym zatrzymała pijanego kierowcę: mężczyznę czekają surowe konsekwencje

Historia policjantki ze Strzeleck, która podjęła swoje obowiązki służbowe nawet w czasie wolnym, dowodzi niezłomności i oddania dla tej zawodowej roli. Podjęła zdecydowane działania, aby wyeliminować z ruchu drogowego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile. Mężczyzna musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami, takimi jak wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nałożony przez sąd oraz możliwość do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni tydzień przyniósł sytuację, w której funkcjonariuszka strzeleckiej komendy Policji, będąc poza godzinami służby, zauważyła na parkingu jednego z supermarketów mężczyznę siedzącego za kierownicą auta i pijącego piwo. Mężczyzna w pewnym momencie postanowił wejść do sklepu, a policjantka postanowiła kontynuować obserwację sytuacji. Konsumujący alkohol kierowca wrócił do swojego pojazdu, skończył swoje piwo i opuścił parking. Niezwłocznie zareagowała na tę sytuację, podążając za nim, jednocześnie powiadamiając patrol drogówki o tym, co się dzieje.

Pomimo bycia poza służbą, kobieta-policjantka kontynuowała śledzenie mężczyzny, utrzymując stały kontakt z służbą patrolową i dostarczając im bieżących informacji o swoim położeniu. Jako policjantka, dążąca do zapobiegania potencjalnej tragedii na drodze, wykorzystała odpowiedni moment, aby wyprzedzić pijanego kierowcę i zmusić go do zatrzymania. Podeszła do niego, próbując uniemożliwić mu dalszą jazdę, ale mężczyzna ominął ją i kontynuował jazdę ulicami miasta.

Kierowca wrócił w końcu na parking marketu, a kiedy wysiadł z auta, policjantka dobiegła do niego i zabrała mu kluczyki od samochodu. W rozmowie z nim natychmiast poczuła woń alkoholu. Do miejsca zdarzenia przyszli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, którzy potwierdzili, że kierujący samochodem jest pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Okazało się, że za kierownicą siedział 58-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego, który przyznał, że poprzedniej nocy pił alkohol do późna, a następnie podczas robienia zakupów kupił i wypił piwo.

Teraz 58-letni mężczyzna musi stanąć przed sądem za swoje nieodpowiedzialne działania. Grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że każda ilość spożytego alkoholu wpływa negatywnie na koncentrację, reakcję i ocenę odległości oraz prędkości. Apelujemy do publiczności o zwracanie uwagi na przypadki, gdy za kierownicę wsiada osoba pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca to nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.