Politechnika Opolska przeszła na zdalne nauczanie

Politechnika Opolska przeszła na zdalne nauczanie

Politechnika Opolska wprowadziła naukę zdalną

Politechnika Opolska zdecydowała, że studenci przejdą na tryb zdalny. Oznacza to, że we wszystkich zajęciach będą uczestniczyć za pośrednictwem platformy MS Teams. Decyzję podjął oczywiście rektor politechniki, a terminem obowiązywania tego trybu jest przedział między 24 stycznia a 20 lutego.

Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej dr Anida Stanik-Besler wspomniała, że są takie sytuacji, gdzie nie jest możliwe kształcenie na odległość. Dlatego oczywiście nauka zdalna nie może być rozwiązaniem na cały rok, a jedynie tymczasowymi środkami służącymi do radzenia sobie z sytuacją w kraju. Dlatego własnie egzaminy, mające na celu stwierdzenie umiejętności praktycznych, odbędą się w trybie stacjonarnym. Szczegóły w tej kwestii będą zależeć od decyzji dziekana.

Nauka zdalna

Do nauki zdalnej polscy uczniowie i studenci przyzwyczaili się już w 2020 roku. Póki co sprawdza się ona jako rozwiązanie awaryjne, ale jednak zauważamy jego negatywne skutki. Taka forma kształcenia może negatywnie wpływać na koncentrację użytkowników. Do tego dane statystyczne pokazują, że uczniowie którzy uczestniczą w lekcjach zdalnych, ponoszą większe ryzyko zachorowania na depresję oraz stracenia motywacji do nauki. Powinno się więc traktować edukację zdalną jako ostateczność a nie jako jedną z wielu możliwości. Miejmy więc nadzieję, że opolscy studenci będą mogli zaznać jak najwięcej normalnej i wartościowej edukacji.

Jeden komentarz o “Politechnika Opolska przeszła na zdalne nauczanie

  1. Czyżby zdalne nauczanie zostało z nami po pandemii? Przynajmniej częściowo. Myślę, że jest to krok w stronę ewolucji systemu edukacji.

Comments are closed.