Politechnika Opolska w prestiżowym rankingu uczelni na świecie

Politechnika Opolska w prestiżowym rankingu uczelni na świecie

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, reprezentanci Politechniki Opolskiej poinformowali o znaczącym osiągnięciu. Jest to pierwszy raz, kiedy uczelnia z tego regionu pojawiła się na liście Shanghai Ranking’s Global Ranking of Academic Subjects. Profesor Grzegorz Królczyk, prorektor uczelni, miał przyjemność przekazać tę wiadomość zebranym dziennikarzom.

Politechnika Opolska została doceniona w rankingu za jej wkład w dwa obszary nauki: Mechanikę oraz Instrumentację Naukowo-Techniczną. Wyszła z niego z dobrą reputacją, co jest dowodem na wysoki standard edukacji i badań prowadzonych na tej placówce.

W kategorii Mechaniki, tylko trzy inne polskie uczelnie dołączyły do Politechniki Opolskiej – Gdańska, Lubelska i Wrocławska. Według zestawienia polskiego zajmują one miejsca w przedziale 301-400 na liście światowej.

Shanghai Ranking’s Global Ranking of Academic Subjects jest uważany za najbardziej prestiżowy ranking na świecie i jest tworzony przez Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju. Przedstawia on najlepsze uczelnie na świecie pod względem wybranych dyscyplin naukowych. Jego celem jest transparentne ocenianie osiągnięć naukowych poszczególnych instytucji. Wśród kryteriów oceny znajdują się takie aspekty jak: liczba publikacji, liczba najczęściej cytowanych naukowców oraz poziom współpracy naukowej.