Potężna nawałnica w Opolu. Strażacy zrobili co mogli

Potężna nawałnica w Opolu. Strażacy zrobili co mogli

Przez Olsztyn przeszła bardzo groźna nawałnica. Strażacy musieli interweniować aż 192 razy. Mieli naprawdę bardzo dużo roboty, bo na ulicach i chodnikach znajdowało się pełno konarów drzew.

Oczywiście nie oznacza to, że sytuacji nie udało się unormować. Wręcz przeciwnie. Przedstawiciele straży pożarnej jak zwykle wykazali się wspaniałą brawurą i umiejętnościami. Gdy już burza się skończyła, mieszkańcy mogli kontynuować swoje codzienne czynności.

Czy powinniśmy bać się burzy?

Czy burza to na pewno coś, czego powinniśmy się bać? To zależy. Jeżeli mieszkamy w wysokim budynku na piętrze, to nie ma żadnego zagrożenia. Gorzej jeśli żyjemy na niskim terenie. Wtedy jest faktyczne ryzyko, że nas zaleje. Nie ma jednak tego złego, przed czym nie ochroniłaby nas niezawodna straż pożarna.

Gdy dochodzi do tak poważnych burz, strażacy robią wszystko, co w ich mocy, aby złagodzić ich skutki. Oznacza to między innymi oczyszczanie dróg z różnych przeszkód. Między innymi chodzi o konary drzew, które spadają. Czasem odpowiadają za to uderzenia pioruna a czasami po prostu silny wiatr.