Pożar w Opolu: Elektryczny Nissan doszczętnie strawiony przez płomienie

Pożar w Opolu: Elektryczny Nissan doszczętnie strawiony przez płomienie

W nocy z 19 na 20 sierpnia w Opolu doszło do niecodziennego zdarzenia. Pojazd marki Nissan, charakteryzujący się napędem elektrycznym został doszczętnie zniszczony przez ogień. Całe zdarzenie miało miejsce na osiedlu Malinka, przy ulicy Krzemienieckiej. Na szczęście, nie odnotowano żadnych ofiar ani osób poszkodowanych. Przyczyny pożaru pozostają nieznane i są aktualnie badane przez specjalistów.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu w nocy, między sobotą a niedzielą. Informacje ogniu pochłaniającym samochód z ulicy Krzemienieckiej natychmiast skierowało na miejsce 10 zawodowych strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu oraz 6 ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach.

Akcja gaśnicza, pomimo skomplikowanej natury pożaru, trwała kilka godzin i zakończyła się sukcesem nad ranem, w niedzielę 20 sierpnia. Pomimo całkowitego zniszczenia pojazdu elektrycznego typu Nissan, strażacy mogli odetchnąć z ulgą – nikt nie ucierpiał w wyniku tego incydentu. Teraz to, co pozostało po pojeździe zostanie poddane analizom w celu ustalenia przyczyny wybuchu pożaru.