Przedszkolaki posadzili kasztanowce z okazji rocznicy

Przedszkolaki posadzili kasztanowce z okazji rocznicy

Niedługo przy Przedszkolu nr 4 w Opolu pojawią się nowe kasztanowce. Skąd się tam wezmą? Otóż posadzili je młodzi ochotnicy, którzy do tego przedszkola uczęszczają. Wsparli ich w tym pracownicy Nadleśnictwa Opole.

Nasiona kasztanowca, to nie jedyne, co przedszkolaki zakopały. Pod ziemią znalazła się też kapsuła czasu, w której znajdują się prace przedszkolaków oraz kartka z kalendarza. Dlaczego akurat teraz miała miejsce taka zabawa? Otóż przedszkole świętuje swoje 30-lecie. A taką ładną okrągłą rocznicę trzeba jakoś uczcić, prawda?

Okrągła rocznica

Okrągłe rocznice są tylko raz na dziesięć lat. Kiedy już się taka pojawi, to nie można zmarnować okazji i warto uczcić ją w jakiś szczególny sposób. Takim sposobem jest właśnie pamiątkowe posadzenie drzew. Zadbały oto dzieci z przedszkola nr 4 w Opolu. Łącznie posadzono 5 kasztanowców, które za kilka lat już będą ładnie pnąć się do góry.

Dzieci uczą się o przyrodzie

Akcja wspólnego sadzenia drzewek ma bardzo pozytywne właściwości edukacyjne. Dzieci uczą się wiele na temat przyrody poprzez własne doświadczenie. Zaczynają lepiej rozumieć, czym są nasiona i co musi się stać, aby wyrosła z nich roślinka. Taką wiedzę utrwalą sobie dużo lepiej, niż gdy tylko czytają.

Warto uczyć o takich rzeczach już od najmłodszych lat. Przedszkolaki są w tym wieku, gdy chłoną wszystko jak gąbka. Jeśli dziś będą się uczyć poprzez doświadczenie, to w przyszłości mogą z nich wyrosnąć mali geniusze.

Dzieci uwielbiają kasztany!

Nie bez powodu wybór padł akurat na kasztany. Dzieci uwielbiają te rośliny, bo z ich owoców można robić wiele ciekawych prac. Każdy z nas w dzieciństwie robił ludziki z kasztanów, którymi później mógł pochwalić się przed rodzicami.