Przeżycia Małgorzaty Wójcik – drugiej testującej Atrakcje Opolskie

Przeżycia Małgorzaty Wójcik – drugiej testującej Atrakcje Opolskie

Pani Małgorzata Wójcik, będąca drugą osobą testującą atrakcje w Opolu, przybyła do miasta z Goszcza razem z mężem Tomaszem oraz Hanią i Wiktorem – ich wspólnymi pociechami. Obok eksplorowania najbardziej znanych miejsc, cała rodzina miała szansę uczestniczyć w Nocy Kultury.

– Mieliśmy przyjemność brać udział w wydarzeniu o nazwie „Gwieździsta noc w Miejscu X”. Każdy z nas miał możliwość stworzenia swojej planety używając ultrafioletowych farb. Bardzo spodobały nam się występy Big Bike Orchestra oraz koncerty na świeżym powietrzu – wspomina Pani Małgosia.

Od piątku do niedzieli warunki pogodowe były trudne ze względu na wysokie temperatury, co było równie wymagające jak sam program zwiedzania. Niemniej jednak, udało się sprawdzić wszystkie atrakcje zaplanowane w programie.

Wszyscy członkowie rodziny razem decydowali o ocenach atrakcji – pierwsze miejsce zdobyły dwie z nich: – Bez dwóch zdań Muzeum Wsi Opolskiej, do którego na pewno wrócimy z rodziną i znajomymi – deklarowała testerka. – W moim odczuciu, takie miejsca powinny być częścią szkolnych wycieczek, jako doskonała lekcja historii. Wiktor dzwonił do babci w trakcie zwiedzania, pytając, czy ona pamięta te czasy.

Na równi z Muzeum Wsi Opolskiej, pierwsze miejsce zdobyło ZOO dzięki dużej ilości małp i świetnemu pomysłowi na godziny karmienia zwierząt, które pozwoliły obserwować je w ich naturalnym środowisku.

Drugie miejsce w rankingu rodziny Wójcików zdobyła Kamienica Czynszowa, a trzecie – Wieża Piastowska.

Zauważyli również, że miasto posiada wiele małych przestrzeni o unikalnym uroku. Wracali do nich kilka razy podczas spacerów. Przykładem mogą być Most Groszowy czy Skwer Artystów przy Uniwersytecie.