Remont ulicy Pasiecznej: od wtorku (25.06) rozpoczynają się prace na tej ważnej arterii

Remont ulicy Pasiecznej: od wtorku (25.06) rozpoczynają się prace na tej ważnej arterii

Od wtorku, 25 czerwca, inwestycje infrastrukturalne w mieście wejdą w nową fazę, związaną z intensyfikacją prac remontowych na ulicy Pasiecznej. Głównym celem prac jest wymiana zużytej nawierzchni jezdni.

Czeka nas remont o długości około 140 metrów – począwszy od skrzyżowania z ulicą Jana Dobrego aż do miejsc, gdzie Pasieczna krzyżuje się z ulicą Konsularną. Efektem końcowym prac ma być nowa nawierzchnia, wykonana z kostki kamiennej – podobnie jak w przypadku wcześniejszych prac realizowanych w ubiegłym roku na odcinku Pasiecznej pomiędzy ulicami Strzelców Bytomskich i Konsularną.

Całość przedsięwzięcia podzielona została na dwa etapy przez wykonawcę. W pierwszym z nich, segment ulicy Pasiecznej od Jana Dobrego do Konsularnej zostanie zamknięty dla ruchu, co obejmie również skrzyżowanie tych ulic. W tym czasie zarówno Pasieczna, jak i Konsularna będą funkcjonować jako drogi dwukierunkowe bez możliwości przejazdu – służyć będą jedynie jako ścieżki dojazdowe do nieruchomości. Dodatkowo, ulica Jana Dobrego na odcinku pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich a Odrowążów zostanie zamieniona w drogę bez przejazdu. Drugi etap obejmie otwarcie skrzyżowania Pasiecznej i Konsularnej, przywracając ruch do pierwotnego stanu.

Sprawa komunikacji z mieszkańcami jest priorytetem dla wykonawcy. Przewiduje się obowiązek zapewnienia dostępu do posesji dla mieszkańców. W przypadku, gdy zakres prac uniemożliwi tymczasowo takie możliwości, wykonawca zobowiązany jest poinformować mieszkańców o takiej sytuacji z odpowiednim wyprzedzeniem.