Remonty popularnych boisk Orlik w Opolu już się rozpoczęły

Remonty popularnych boisk Orlik w Opolu już się rozpoczęły

W tym tygodniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSIR) w Opolu rozpoczął prace remontowe na jednym z najstarszych i najczęściej odwiedzanych Orlików w mieście, który znajduje się przy ulicy Bielskiej. Ta inwestycja jest pierwszym z dwóch remontów boisk z sztuczną nawierzchnią planowanych na najbliższy czas przez MOSIR. Drugi remont odbędzie się w czasie wakacji na pełnowymiarowym boisku, które jest zlokalizowane w centrum sportu przy Wandy Rutkiewicz.

Orlik przy ulicy Bielskiej, działający od 2009 roku, to prawdziwy rekordzista popularności, który nie zna dnia wolnego od gry zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przez blisko 15 lat intensywnego użytkowania, jego sztuczna nawierzchnia uległa zużyciu i teraz wymaga kapitalnego remontu. W ramach prac współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”, wykonane zostaną działania mające na celu poprawę i zagęszczenie podłoża podbudowy boiska, uzupełnienie i usunięcie udrożnienia drenażu wraz z warstwą odsączającą, jak również położenie warstwy wzmacniającej z geowłókniny i nowej nawierzchni syntetycznej – sztucznej trawy – tak opisuje zakres prac dyrektor MOSIR, Marcin Sabat.

Drugie boisko, które przewidziano do remontu, znajduje się przy ulicy Wandy Rutkiewicz. Na tym terenie mieszczą się trzy boiska: dwa z naturalnym trawnikiem i jedno ze sztuczną nawierzchnią. To ostatnie, tylko o rok młodsze od Orlika przy Bielskiej, również cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników futbolu i jest codziennie wykorzystywane przez piłkarzy różnych klas rozgrywkowych oraz dzieci i młodzież. Remont tego obiektu obejmie wymianę wszystkich warstw podbudowy oraz ułożenie nowej nawierzchni ze sztucznej trawy.

Zachęcamy piłkarskich entuzjastów do korzystania z pozostałych boisk typu Orlik na terenie miasta, takich jak te przy ul. Krzanowickiej, w Toyota Parku czy na Kamionce Piast, podczas czasu prowadzenia prac remontowych – informuje MOSIR.