Rodzinne oblicze wielokulturowości na Opolszczyźnie

Rodzinne oblicze wielokulturowości na Opolszczyźnie

W najbliższą sobotę (02.08) w przestrzeni Muzeum Wsi Opolskiej, powraca wyjątkowe wydarzenie, które za cel stawia sobie integrację mieszkańców regionu z przybyłymi do nas obcokrajowcami. To druga edycja międzynarodowego pikniku rodziny o nazwie „Opolskie gościnne”, gdzie każdy ma szansę posmakować bogactwa kuchni narodowej różnych krajów i posłuchać koncertów.

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, Maciej Kalski, podkreśla sukces pierwszej edycji imprezy. – W ubiegłym roku odwiedzających nie brakowało, dlatego mamy nadzieję na jeszcze większą frekwencję w tym roku. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji – zapowiada.

Na uczestników czekać będzie wiele smakowitych przekąsek z różnych stron świata. Będzie można degustować potrawy kuchni azjatyckiej, indyjskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, ukraińskiej i oczywiście polskiej, w tym specjały śląskie. Ale oferta pikniku to także mnóstwo warsztatów o różnorodnym charakterze. Między innymi będą to zajęcia z origami czy gry planszowe z różnych krajów. Nie zabraknie również warsztatów językowych oraz gry na afrykańskich bębnach. Przewidziano też strefę dla najmłodszych uczestników imprezy.

Festyn rozpocznie się o godzinie 12:00 i zakończy o 18:00. Warto podkreślić, że wstęp na to wyjątkowe wydarzenie jest bezpłatny.