Rusza 16. edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej

Rusza 16. edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej

Za nami okres przygotowań do kolejnej, już 16. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Uczestnicy w wieku 9-14 lat będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnym cyklu wykładów, który oficjalnie rozpocznie się w najbliższą sobotę, podczas uroczystej inauguracji. Cieszy nas fakt, że zgłosiło się ponad dwieście młodych osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

Prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej, wyraził swoje zadowolenie z tak dużej liczby chętnych do udziału w wydarzeniu. W rozmowie z PAP podkreślał, że to właśnie takie inicjatywy jak Dziecięca Politechnika dają początek aktywnemu poszukiwaniu odpowiedzi na różne pytania przez młodych ludzi. Jest to pierwszy etap na drodze edukacyjnej, który ma szansę prowadzić przez Młodzieżową Politechnikę aż po studia na uczelni.

Pierwsze spotkanie będzie dotyczyć radzenia sobie ze zmianami i poszukiwania spokoju. Wykład poprowadzi dr inż. Ewa Polańczyk z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. Zaplanowane są również wykłady na temat sztucznej inteligencji oraz najciekawszych budynków świata.

Organizatorzy nie zapomnieli również o rodzicach uczestników – dla nich przewidziano cykl wykładów m.in. o wyzwaniach związanych z wirtualną rzeczywistością. Do tej pory w Dziecięcej Politechnice Opolskiej uczestniczyło już ponad siedem tysięcy słuchaczy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom starszych uczestników, na uczelni działa również Młodzieżowa Politechnika Opolska.