Senior zaatakowany na ulicy w Opolu: sprawca szybko zatrzymany, grozi mu dożywocie

Senior zaatakowany na ulicy w Opolu: sprawca szybko zatrzymany, grozi mu dożywocie

W jednym z popołudniowych dni, tuż po 13:00, przechodnie zauważyli na ulicy w Opolu starszego mężczyznę pokrytego krwią. Jak się okazało, kilka chwil wcześniej padł on ofiarą brutalnego ataku ze strony nieznanego sprawcy. W trakcie napadu bandyta usiłował odebrać 82-latkowi woreczek, a gdy ten opierał się, wpadł w szał i zaatakował go nożem. Po otrzymaniu sygnału o zdarzeniu, miejscowi policjanci natychmiast przystąpili do pracy. Dzięki ich skutecznym działaniom, już po niecałych dwóch godzinach od incydentu, agresywny mężczyzna został zatrzymany. Chodzi o 53-latka ze Śląska, który obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. Wobec niego może zostać wymierzona kara dożywotniego więzienia.

15 grudnia, przed 14:00, dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał doniesienie o ataku na seniora, którego dosięgło na jednej z głównych ulic miasta. Śledztwo ujawniło, że 82-latek został zaatakowany tuż po opuszczeniu banku przez nieznajomego, który zadawał mu ciosy nożem i próbował zabrać mu torebkę z gotówką. Kiedy napad nie powiódł się, sprawca uciekł z miejsca przestępstwa. Senior trafił natychmiast do szpitala. Natychmiast po zdarzeniu sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

W rezultacie skutecznej pracy śledczej, funkcjonariusze szybko zatrzymali podejrzanego – 53-letniego mieszkańca Śląska. Podejrzany został przekazany do nadzoru policyjnego.

Z zebranych dowodów wynikało, że mężczyzna stanie przed sądem pod zarzutem usiłowania zabójstwa oraz usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Co więcej, okazało się, że mężczyzna działał w warunkach recydywy – wcześniej służył wyroki za podobne przestępstwa. Sąd postanowił tymczasowo aresztować 53-latka na okres trzech miesięcy. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.