Środkowy tydzień stycznia przyniósł pożar domku letniskowego w Krasiejowie

Środkowy tydzień stycznia przyniósł pożar domku letniskowego w Krasiejowie

10 stycznia, środa, tuż przed godziną 18, w Krasiejowie doszło do tragicznego zdarzenia. Niewielki domek letniskowy uległ całkowitemu spaleniu. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach.

Centrum powiadomień otrzymało zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu w Krasiejowie, na ulicy Myślinka, dokładnie o godzinie 17:50. Bez chwili zwłoki, pierwsze jednostki ratownicze zostały skierowane na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu pierwszych ekip ratunkowych na miejsce, potwierdzono informację o silnym pożarze budynku. W wyniku tego, na miejsce wypadku skierowano dodatkowe siły i środki ratunkowe.

Pracami gaśniczymi zarządzało 8 jednostek straży pożarnej (PSP i OSP). Mimo że budynek został doszczętnie strawiony przez ogień, nie odnotowano żadnych rannych. Sytuacja została ostatecznie opanowana około godziny 19, kiedy to strażacy dokonali dogaszania i przelania pozostałych zgliszcz.

Przyczyny pożaru na chwilę obecną nie są znane.

Aktywnie w działaniach ratowniczych uczestniczyły jednostki z KM PSP Opole, JRG 1 Opole, OSP Schodnia, OSP Krasiejów, OSP Antoniów, OSP Szczedrzyk, OSP Krzyżowa Dolina oraz OSP Dębie.