Tragedia w Opolu-Czarnowąsach: wiadomo, kto odpowiada za zabójstwo dwojga dzieci

Tragedia w Opolu-Czarnowąsach: wiadomo, kto odpowiada za zabójstwo dwojga dzieci

Przykra wiadomość nadeszła z Opola 29 sierpnia, kiedy to w jednym z mieszkań odkryto ciała dwóch niewinnych dzieci. To tragedia, której echo nadal się nie uspokoiło. W sprawie są prowadzone intensywne działania, a funkcjonariusze policji już mają pewność, kto jest sprawcą tego okropnego czynu.

Dochodzenie w tej sprawie zostało natychmiastowo wszczęte przez odpowiednie służby. Prokuratura nie miała najmniejszych wątpliwości co do tego, że doszło tutaj do brutalnej zbrodni. Z każdym dniem na jaw wychodzą nowe informacje związane z tym poruszającym wydarzeniem.

Ciała dzieci odkryli rodzice partnera ich matki, Krystyny Sz., która miała umówione spotkanie z nimi. Zaskoczonych zastały drzwi do mieszkania mocno zablokowane i trudno dostępne. Kiedy udało im się jednak dostać do środka, musieli zmierzyć się z przerażającym widokiem.

Według relacji śledczych, morderstwo zostało dokonane za pomocą noża tapicerskiego przez samą Krystynę Sz. Badania wykazały, że gardła ofiar zostały poderżnięte tym narzędziem. Dochodzenie wciąż trwa – prokuratura przeprowadza dodatkowe przesłuchania i analizuje sytuację rodzinna dzieci oraz ich morderczyni. Sprawdzane jest również, czy 34-letnia kobieta była poczytalna podczas popełnienia zbrodni.

Prokuratorzy już sformułowali zarzuty wobec podejrzanej. Jak poinformował Konrad Korzeniowski, szef Prokuratury w Opolu: „Krystynie Sz. postawiono zarzuty dwukrotnego morderstwa z premedytacją. Zabezpieczono również narzędzie zbrodni – nóż tapicerski. Kobieta skorzystała z prawa do składania wyjaśnień, jednak nie możemy ujawnić ich treści ani tego, czy przyznała się do popełnienia czynu”.