Tragiczny wypadek na drodze krajowej 42: droga zablokowana, cztery osoby ranne

Tragiczny wypadek na drodze krajowej 42: droga zablokowana, cztery osoby ranne

W Markotowie Małym, mieście położonym pomiędzy Kluczborkiem a Namysłowem, na trasie drogi krajowej 42 nastąpiło groźne zdarzenie drogowe. Doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego cztery osoby doznały obrażeń. Droga musiała zostać zablokowana.

Kapitan Karol Grzyb, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, poinformował nas o szczegółach tego wypadku. W centrum wioski, na łuku drogi doszło do poważnego czołowego zderzenia dwóch aut osobowych. Trzy osoby poszkodowane zdołały opuścić pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Były one świadome i utrzymywały kontakt. Czwarta osoba była uwięziona w swoim samochodzie, co wymagało interwencji straży pożarnej wykorzystującej sprzęt hydrauliczny do jej uwolnienia.

Najciężej poszkodowaną osobę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dwie pozostałe osoby trafiły do szpitala karetkami pogotowia. Lekarze nadal oceniają stan czwartej osoby poszkodowanej w wyniku tego zdarzenia.

Działania na miejscu wypadku prowadzi pięć zastępów straży pożarnej, zarówno państwowej jak i ochotniczej, z udziałem 21 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej Kluczbork oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Wołczyn i Gierałcic. Droga jest obecnie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi przez Markotów Duży i Gierałcice w obie strony.