W Opolu pojawi się nowe przedszkole

W Opolu pojawi się nowe przedszkole

Właśnie powstaje nowe przedszkole w Opolu. Placówka będzie znajdował się przy ul. Krapowickiej, a miejsce w niej znajdzie 120 dzieci.

Będzie to bardzo nowoczesny budynek, który zaoferuje dzieciom wszystkie najważniejsze możliwości. Dotyczy to nie tylko sprzętu, ale też stosowania się do najnowszych standardów wychowawczych.

Czy w Opolu brakuje przedszkoli?

W Opolu oczywiście są przedszkola, ale czasem pojawiają się problemy z miejscami. Zwłaszcza pod koniec rekrutacji, gdy część rodziców złoży aplikacje zbyt późno.

Zdarzają się też rodzice, którzy otwarcie krytykują poziom przedszkola, do którego posłali swoje dziecko. Do tyczy to nie tylko podejścia wychowawców ale też sytuacji finansowej placówki, która nie pozwala na satysfakcjonującą opiekę.

Chociażby z tych powodów warto zadbać o odpowiednie placówki, w których dzieci będą mogły spędzać czas, gdy ich rodzice są w pracy.

Dlaczego przedszkola mają problemy z wolnymi miejscami?

Dlaczego co roku słyszymy, że miejsc w przedszkolu było za mało? Odpowiedź wydaje się prosta. O ile każde dziecko musi iść do podstawówki i później szkoły średniej, tak przedszkole jest nieobowiązkowe.

Z tego powodu jest mniejsze zapotrzebowanie na przedszkola, więc i infrastruktura jest skromniejsza. Skutkiem ubocznym takiego stanu rzeczy jest ograniczona liczba miejsc.

Są też inne powody, dla których dzieci mają problem z dostaniem się do przedszkoli, na przykład remonty. Taka sytuacja miała miejsce chociażby w Czechowicach.

Czy posyłać dziecko do przedszkola?

Posyłanie dziecka do przedszkola to temat bardzo sporny. Niektórzy twierdzą, że jest ono niezbędne, aby dziecko nabyło określone zdolności społeczne. Inni zaś uważają, że to całkowity zbytek. A jaka jest właściwie prawda?

Okazuje się, że specjaliści nie traktują przedszkola jako koniecznego etapu w rozwoju dziecka. Nie oznacza to jednak wcale, że takie przedszkole jest zbędne. Prawdą jest, że może ono uczyć dziecko, jak odnaleźć się w grupie oraz jak współpracować z innymi osobami.

Placówka przedszkolna jest też świetną opcją dla pracujących rodziców. Gdy oboje rodziców ma prace, nie mogą niestety poświęcić swoim pociechom całej uwagi.