Weekendowy maraton bezpłatnych badań dla dzieci w Opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym

Weekendowy maraton bezpłatnych badań dla dzieci w Opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym

Regionalna jednostka Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu serdecznie zaprasza na nadchodzące wydarzenie o nazwie „Kraina Zdrowia Dzieci 2024”. To szczególne wydarzenie zdrowotne, które skupia się na dobrobycie najmłodszych, oferuje darmowe konsultacje lekarskie, które nie wymagają skierowania ani rejestracji.

Szczegółowe badania zdrowotne dla dzieci odbędą się 10 lutego od 9:00 do 17:00 w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, mieszczącym się przy ulicy Wrocławskiej 158. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci do 18 roku życia, które pod opieką rodziców będą mogły skorzystać z porad lekarzy świadczących podstawową opiekę zdrowotną, ze szczególnym uwzględnieniem pediatrów oraz specjalistów z innych dziedzin medycyny.

Przez organizację darmowych badań lekarskich bez potrzeby skierowania czy rejestracji, Opolski Oddział Wojewódzki NFZ ma na celu przeciwdziałać negatywnym tendencjom w zdrowiu dzieci oraz promować działania profilaktyczne. Na miejscu będzie dostępnych wiele gabinetów lekarskich dla dzieci i ich rodziców. Warto zaznaczyć, że w dniu badania dzieci nie powinny być chore na jakiekolwiek infekcje.

Impreza odbędzie się w atmosferze przyjaznej dla dzieci. Władze zaprosiły do współpracy różne organizacje, które poprzez edukacyjną zabawę będą przekazywać ważne informacje. Planowane są różnego rodzaju występy i gry dla najmłodszych, a także pokazy sportowe, animacje oraz rozmaite atrakcje, które sprawią, że całe rodziny będą mogły miło spędzić czas.

Projekt „Kraina Zdrowia Dzieci” stał się rozpoznawalnym symbolem działań promujących zdrowie i jest regularnie organizowany. Pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2021 roku i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono kontynuować to przedsięwzięcie w miejscach o większej przestrzeni, bardziej dostosowanych do organizacji tego typu imprez.