Wielki pożar przedszkola w Niemodlinie: prawdopodobnie spowodowany przez zwarcie instalacji elektrycznej

Wielki pożar przedszkola w Niemodlinie: prawdopodobnie spowodowany przez zwarcie instalacji elektrycznej

W ostatnią sobotę, 3 lutego, przedszkole w Niemodlinie padło ofiarą katastrofalnego pożaru. Wszystko wskazuje na to, że winnym był defekt w instalacji elektrycznej, który doprowadził do wybuchu ognia. Pożar spowodował tak rozległe zniszczenia, że budynek przedszkola musiał zostać zamknięty i wycofany z użytkowania.

Alarmujące sygnały o wydobywającym się dymie z budynku przedszkola przy ulicy Opolskiej w Niemodlinie wpłynęły do straży pożarnej tuż przed godziną 08:00. Natychmiast wysłane na miejsce zdarzenia jednostki potwierdziły prawdziwość zgłoszenia i natychmiast rozpoczęły operację ratunkową.

Pierwsze badania terenu wykazały, że ogień zajął elementy konstrukcji dachu. W trakcie przeprowadzonej analizy, jako najbardziej prawdopodobną przyczynę wybuchu pożaru, strażacy wskazali na zwarcie instalacji elektrycznej przy rzutniku. Na szczęście, w wyniku pożaru nikomu nic się nie stało – dzień pożaru przypadał na sobotę, kiedy przedszkole nie prowadzi zajęć.

W chwili obecnej trwa oszacowanie strat spowodowanych przez ogień. Dzieci, które do tej pory uczęszczały do przedszkola w Niemodlinie, tymczasowo musiały zostać przeniesione do innych placówek.