Wszystko co musisz wiedzieć o rodzajach peruk

Wszystko co musisz wiedzieć o rodzajach peruk

W Opolu jak w każdym mieście możemy znaleźć sklep oferujący peruki. Ze względu na materiał wykorzystane do stworzenia peruki możemy je podzielić na naturalne i syntetyczne, czyli wykonane ze sztucznych włosów oraz na półsyntetyczne.

Można też umownie podzielić je ze względu na cel przeznaczenia, czyli chociażby na peruki medyczne, przydatne osobom zmagającym się z rakiem lub chorobami powodującymi wypadanie włosów oraz na peruki okazjonalne. Te ostatnie są bardzo fantazyjne, jeśli chodzi o fryzurę i kolory. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by taką perukę nosić i na co dzień, ale większość wybiera bardziej stonowane egzemplarze.

Wśród peruk syntetycznych mamy do wyboru kilka opcji, ponieważ jest wiele rodzai sztucznego włosia. Najlepszym wyborem są peruki wykonane z włókien, które są bardzo wytrzymałe, a więc nie mechacą się, mogą być stylizowane, farbowane, kręcone lub prostowane nie ulegając zniszczeniu. Włosie swym wyglądem powinno jak najbardziej przypominać naturalne włosy, nie powinno się zbyt bardzo błyszczeć. Najlepiej też by było miękkie w dotyku. Doskonałe są peruki, których włosie stworzyła firma Ellen Willle specjalizująca się w perukach medycznych.

Peruki dzielą się też ze względu na rodzaj zastosowanej bazy. Jeśli chodzi o części baz, to może to być mikroskóra, która zapewnia idealny i maksymalnie naturalny wygląd. Może być front lace, czyli bardzo delikatny materiał dający płynne przejście między peruką a linią czoła. Są też peruki tkane ręcznie idealne dla osób z wrażliwą skórą oraz tresy.

Jak dokonać właściwego wyboru peruki?

Właśnie zastanawiając się, w jakim celu ma ona posłużyć. Jeśli ma to być peruka okazjonalna, to możemy sobie pozwolić nawet na peruki gorszej jakości, bo włosie nie musi być aż tak odporne na zniszczenia, ponieważ peruka będzie używana rzadko. Z drugiej strony jednak peruki wykonane z gorszej jakości włosia nie mogą być poddawane żadnym zabiegom stylizacyjnym czy koloryzacji.

Jeśli zależy nam na jak najbardziej naturalnym wyglądzie, to oczywiście warto nabyć perukę wykonaną z prawdziwych włosów. Nie ma też wtedy problemów ze stylizacją. Najlepsze peruki naturalne są wykonywane z włosów słowiańskich, dobrym wyborem są też włosy europejskie i indyjskie. Włosy azjatyckie zaś są bardzo sztywne, mało podatne na stylizację.

Ciekawą opcją są też wspomniane wcześniej peruki okazjonalne, ponieważ można dobrać je w zależności od okazji, na którą chcemy ją założyć np. na koncert rockowy. Co do wyboru fryzury czy koloru to tutaj już musimy się zdać na nasze preferencje. Mamy do wyboru mnóstwo opcji.

Gdzie kupić perukę w Opolu?

Najlepiej w sprawdzonym salonie w Opolu. Ważne jest, gdy oprócz sklepu internetowego firma posiada też sklep stacjonarny. Sklep Peruki Opole zapewnia peruki wykonane z włosia pochodzącego od najlepszych producentów, informacje na temat miejsca jego wytworzenia czy pochodzenia włosów naturalnych. Bazy są również najwyższej jakości i przewiewne. Salon oczywiście przyjmuje również refundacje NFZ. Ponadto w ofercie są akcesoria i środki do pielęgnacji peruk, główki styropianowe, stojaki i turbany. Możemy tu też oprócz tradycyjnych peruk znaleźć tupety, toppery i treski.