Wybuch pożaru w Brzegu: Właściciel psa, który spłonął, miał 3 promile alkoholu

Wybuch pożaru w Brzegu: Właściciel psa, który spłonął, miał 3 promile alkoholu

Brzeska kamienica sytuowana przy ulicy Powstańców Śląskich stała się miejscem tragicznego wydarzenia. Wczoraj, tuż przed godziną 23:00 doszło tam do pożaru w jednym z lokali mieszkalnych, w wyniku którego doszczętnie spłonął pies.

Policja z Brzegu została powiadomiona o incydencie i przystąpiła do działań. Współpracując ze Strażą Pożarną, służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z zagrożonego budynku.

Na miejsce pożaru skierowano trzy zastępy JRG z Brzegu oraz dwa OSP z Michałowic i Lipek – informuje asp. Rafał Dziuba, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. – Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji części lokatorów oraz aktywnym gaszeniu płomieni. Jedno z pomieszczeń mieszkania uległo całkowitemu spaleniu.

Niestety, właściciel czworonoga, który poniósł śmierć w wyniku pożaru, był pod wpływem alkoholu. – Gospodarz mieszkania, gdzie doszło do wybuchu ognia, to 48-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u niego 3 promile alkoholu we krwi – wyjaśnia st. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Dokładne okoliczności, które doprowadziły do pożaru, będą ustalane przez policję w trakcie prowadzonego dochodzenia.