XI Bieg Nyski 2024 – wyjątkowe wydarzenie biegowe przyciągające zawodników z kraju i zagranicy

XI Bieg Nyski 2024 – wyjątkowe wydarzenie biegowe przyciągające zawodników z kraju i zagranicy

Z dnia na dzień rośnie oczekiwanie na jeden z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce, XI Bieg Nyski. Tego wydarzenia, planowanego na 8 czerwca 2024 roku, nie da się nie zauważyć. Jego renoma wynika z perfekcyjnej organizacji oraz dużego zainteresowania zawodników, zarówno polskich jak i międzynarodowych. Długonoga trasa biegu, pełna malowniczych widoków, jest jednym z kluczowych czynników przyciągających do Nysy wielu biegaczy.

Organizatorzy ustalili start głównego biegu na dystansie 10 km na godzinę 19:00. W tym roku uczestnicy mogą spodziewać się pewnych zmian w trasie, której metą będzie nowo wybudowany stadion przy Hali Nysa. To idealne warunki do ustanowienia nowego rekordu życiowego, szczególnie że trasa biegu w Nysie jest jedną z najszybszych w kraju.

Tego samego dnia, tuż przed głównym biegiem, o godzinie 18:00 wystartuje Mila Rodzinna. Ten krótszy bieg na dystansie 1,6 km jest doskonałą okazją dla całych rodzin do wspólnego spędzenia czasu. Udział w nim jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszych zapisów online, co ułatwi organizatorom planowanie. Limit uczestników Mili Rodzinnej został ustalony na 700 osób, a każdy z nich otrzyma pamiątkowy numer startowy oraz medal po przekroczeniu linii mety.

Zgłoszenia do udziału w biegu będą przyjmowane w dniu zawodów, czyli 8 czerwca 2024 roku, w biurze zawodów. Opłata startowa za udział w głównym biegu wynosi 85 złotych. Aby uzyskać więcej informacji i dokonać zgłoszenia, odwiedź stronę XI Bieg Nyski – Rejestracja.

Organizatorzy tego imponującego wydarzenia to MUKS „GIM 2” w Nysie i Fundacja „W działaniu”. Wszystko to będzie miało miejsce w Nysie, a start biegu zaplanowany jest przy Hali Nysa.