Z inicjatywy opolskiego strumienia, tłumy pielgrzymów wyruszają na 47. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Z inicjatywy opolskiego strumienia, tłumy pielgrzymów wyruszają na 47. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Dziś rano, grupy pielgrzymów należące do strumienia opolskiego zainaugurowały swoją duchową podróż, uczestnicząc w 47. Pieszej Pielgrzymce z Opola na Jasną Górę. Punkt startowy stanowił kościół pod wezwaniem św. Jacka w Opolu, skąd wierni wyruszyli w drogę. Poniżej prezentujemy fotografie dokumentujące ten emocjonujący moment.

Do strumienia opolskiego dołączyło łącznie 8 grup pielgrzymów, reprezentujących nie tylko Opole, ale również takie miejscowości jak Głogówek, Zawadzkie czy Strzelce Opolskie. Wszechobecny entuzjazm przeplatał się z wzruszeniem i skupieniem, gdyż czas pielgrzymki to nie tylko marsz, ale przede wszystkim okres intensywnej modlitwy, refleksji nad Słowem Bożym oraz śpiewu pieśni religijnych.

„Pielgrzymka stanowi dla mnie bardzo ważne i niesamowicie piękne doświadczenie duchowego spotkania z Bogiem, ale również z innymi ludźmi” – wyznaje jedna z uczestniczek pielgrzymki, która po raz ósmy decyduje się na ten trud duchowej podróży do Jasnej Góry.

Pierwszego dnia pielgrzymki, wierni mają do pokonania dystans około 20 kilometrów. O godzinie 17:00 zaplanowany jest udział w Mszy Świętej celebrowanej przez biskupa Rudolfa Pierskałę w Kamieniu Śląskim, gdzie później zaplanowano nocleg na przełomie poniedziałku i wtorku. Dodatkowo, pielgrzymi otrzymają możliwość odpoczynku w Kamionku.

Zakończenie pielgrzymki nastąpi w sobotę (19 sierpnia). Msza Święta kończąca duchowe wydarzenie rozpocznie się na wałach jasnogórskich o godzinie 11:00.