Zakończenie budowy nowego zakładu produkcyjnego Titan X w Opolu

Zakończenie budowy nowego zakładu produkcyjnego Titan X w Opolu

Właśnie zakończono budowę kolejnej inwestycji na terenie strefy ekonomicznej w Opolu. Mowa o fabryce szwedzkiej firmy Titan X, będącej częścią indyjskiej grupy TATA, gdzie będzie się odbywała produkcja komponentów do samochodów takich marek jak Volvo, MAN czy Scania. Zatrudnienie w tej nowej placówce już znalazło 165 osób, jednak inwestor nie zamierza na tym poprzestać i planuje poszerzyć grono pracowników. Uroczystość otwarcia zakładu była na tyle doniosłą, że swoją obecnością zaszczyciła ją Ambasador Republiki Indii.

Nowo powstała fabryka w Opolu będzie się specjalizować w produkcji systemów chłodniczych przeznaczonych zarówno dla pojazdów zasilanych silnikami spalinowymi, jak i dla samochodów elektrycznych, w tym systemów chłodzenia akumulatorów. Zakład TitanX funkcjonuje w hali produkcyjnej należącej do CTP Poland, które zarządza opolskim parkiem magazynowym.

Tomasz Łężak, reprezentujący TitanX Engine Cooling, podkreśla poszukiwanie doświadczonych operatorów zdolnych do nadzorowania złożonych procesów, takich jak lutowanie w piecach. Natomiast na przeważającą część pozostałych miejsc pracy składają się stanowiska dla spawaczy oraz techników utrzymania produkcji.

Prezydent miasta Opole, Arkadiusz Wiśniewski, nie kryje swojego zadowolenia z powiększenia zakładu. Jak podkreśla, dla miasta oznacza to nie tylko dodatkowy dochód z tytułu podatków na poziomie około 600 tysięcy złotych, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy. Docelowo planowane jest utworzenie około 200 nowych etatów dla mieszkańców Opola. Wiśniewski wyraził również radość z faktu, że w Opolu będą produkowane układy chłodzenia do samochodów marki MAN i SCANIA, a w przyszłości również do modeli Land Rovera i Jaguara.