Zakup nowego radiowozu dla Komisariatu Policji w Niemodlinie z pomocą lokalnych władz

Zakup nowego radiowozu dla Komisariatu Policji w Niemodlinie z pomocą lokalnych władz

Do dyspozycji funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Niemodlinie trafiło nowe, nieoznakowane auto policyjne. Do jego nabycia przyczyniły się zarówno lokalne władze gmin: Niemodlin, Tułowice, Dąbrowa i Komprachcice, jak i Program Modernizacji Policji. Ten gest jest wyrazem aktywnej troski samorządu lokalnego o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Oficjalne przekazanie wzmocnienia dla floty policyjnej miało miejsce 11 stycznia na terenie parkingu przed budynkiem Komisariatu Policji w Niemodlinie. Przybyli na nie burmistrzowie gmin Niemodlin i Tułowice – Dorota Koncewicz i Andrzej Wesołowski, jak również wójci gmin Dąbrowa oraz Komprachcice – Katarzyna Jarek-Gołębiowska i Leonard Pietruszka. Spotkanie honorowali swoją obecnością również Komendant Miejski Policji w Opolu, insp. Rafał Drozdowski oraz komendant niemodlińskiego komisariatu, kom. Aneta Błoch.

Każda z czterech wymienionych wcześniej gmin przekazała na zakup radiowozu po 20 tysięcy złotych. Dzięki temu, a także za sprawą Programu Modernizacji Policji, mogło dojść do nabycia tego ważnego elementu wyposażenia służb mundurowych.

Na zakończenie spotkania Komendant Miejski Policji w Opolu oraz komendant Komisariatu Policji w Niemodlinie podziękowali przedstawicielom lokalnych władz za ich wkład. Wskazali również na znaczenie takiej inwestycji dla poczucia bezpieczeństwa społeczeństwa oraz podkreślili, jak ważna jest współpraca policji z samorządem lokalnym.