Zmiana tras autobusów i utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na wypadki drogowe w Opolu

Zmiana tras autobusów i utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na wypadki drogowe w Opolu

W Opole miasto zostało dotknięte przez dwa incydenty drogowe, które miały miejsce w strategicznych miejscach. Pierwszy z nich miał miejsce około godziny 14:00 na ulicy Niemodlińskiej, gdzie doszło do kolizji między traktorem przewożącym dwie przyczepy pełne kukurydzy, pojazdem dostawczym i samochodem osobowym. Drugi incydent miał miejsce na zjeździe z wiaduktu w stronę Strzeleckiej na Kowalczyków, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jak na razie, informacje wstępne sugerują, że dwie osoby odniosły obrażenia. Obie drogi są obecnie nieprzejezdne.

Inny, nie mniej poważny wypadek, miał miejsce na DK11, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. W Większycach doszło również do incydentu z dachowaniem pojazdu.

Ze względu na wypadek na ulicy Niemodlińskiej, dwa zastępy straży pożarnej pracują na miejscu. Niestety, incydent ten powoduje poważne problemy komunikacyjne w mieście, gdyż droga jest całkowicie zablokowana. Mamy także informacje, że dwie osoby odniosły obrażenia w wyniku tego wypadku i obecnie otrzymują profesjonalną pomoc medyczną na miejscu.

W wyniku tych niefortunnych zdarzeń, konieczne było wprowadzenie awaryjnych zmian w kursowaniu niektórych linii autobusowych. Linia 8 została przekierowana do Chmielowic przez Obwodnicę Piastowską, Wrzoski, Chróścinę, Mechnice i Żerkowice. Linia 16 teraz kursuje do Wawelna poprzez Obwodnicę Piastowską, Wrzoski i Chróścinę. Natomiast linia 17 kończy swój bieg na pętli przy osiedlu Dambonia. Nie jest jeszcze jasne, jak długo te utrudnienia potrwają.