Zmiany w organizacji ruchu autobusów linii 12 od 10 listopada z powodu przebudowy ulicy

Zmiany w organizacji ruchu autobusów linii 12 od 10 listopada z powodu przebudowy ulicy

Miasto poinformowało o planowanej na jutro, czyli 10 listopada, zmianie trasy dla autobusów linii numer 12. Powód? Przebudowa ulicy 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Z tego względu przystanki „10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej” oraz „Przylesie-Cmentarz” zostaną tymczasowo wyłączone z obsługi.

Drogowe prace remontowe wpłyną na funkcjonowanie konkretnych przystanków. Pierwszy z nich, „10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej”, zostanie zastąpiony przez najbliższy przystanek „Domańskiego-Ludowa”. Czasowo, z obsługi pasażerskiej zostanie również wyłączony przystanek „Przylesie-Cmentarz”, który funkcjonuje w obu kierunkach. Najbliższym alternatywnym przystankiem będzie w tym przypadku „Wspólna-Zbożowa”.

Autobusy linii 12, które poruszają się z centrum miasta w stronę ulic Wrocławskiej i Północnej, od przystanku „Domańskiego-Koszary” będą zmuszone do skorzystania z objazdu. Trasa będzie prowadzić przez ulice: Domańskiego, z pominięciem ulicy 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, następnie Cmentarną i Wrocławską. Dalej autobusy będą jechać do centrum handlowego lub Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Północnej, po czym skierują się ulicą Wspólną do tymczasowej pętli przy Zbożowej.

Powrót do centrum miasta będzie odbywał się analogicznie. Autobusy będą poruszać się z pętli przy ulicy Zbożowej ulicami: Wspólną, Wrocławską, Cmentarną, Domańskiego. Od przystanku „Domańskiego-Koszary” trasa powinna już pozostać bez zmian.