Znaki zapytania nad brutalnym atakiem w klubie w Opolu: Dwóch mężczyzn aresztowanych

Znaki zapytania nad brutalnym atakiem w klubie w Opolu: Dwóch mężczyzn aresztowanych

Na wstępie czerwca, funkcjonariusze drugiego komisariatu Policji w Opolu wytypowali i przyłapali dwójkę osiłków podejrzewanych o napad na 21-letniego chłopca w jednym z miejscowych lokali rozrywkowych. Obaj sprawcy – jeden w wieku 37 lat, drugi mający 27 lat – są podejrzewani o zaatakowanie wspólnie, publicznie i bez żadnej wyraźnej prowokacji młodego mężczyzny, używając do tego celu gazu pieprzowego oraz stosując duszenie i pobicie.

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały dowodowe dostarczyły solidnych argumentów do wystąpienia o tymczasowy areszt dla obu napastników. Opolski sąd podzielił tę ocenę i posłał agresorów do aresztu na okres trzech miesięcy. Za swoje czyny mogą odpowiadać karą więzienia do 5 i pół roku.

Na zakończenie maja, w jednym z klubów w Opolu miała miejsce dramatyczna scena. Zgodnie ze zeznaniami poszkodowanego oraz innych świadków, bez żadnej wyraźnej przyczyny doszło do ataku dwóch mężczyzn na 21-latka. Oprócz gazu pieprzowego agresorzy dusili i bili swoją ofiarę. Po ataku napastników zabrała karetka do szpitala, a ich sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Sprawę natychmiast przejęli detektywi z komisariatu na Chabrach.

Policjanci zebrali dowody, przesłuchali świadków i wskazali osoby podejrzane o tę zbrodnię. Zebrane materiały pozwoliły na zatrzymanie dwóch mieszkańców Opola 5 czerwca. Podejrzani, 37-latek i 27-latek, zostali przewiezieni do komendy policji, gdzie postawiono im zarzuty pobicia z charakterystycznymi cechami chuligaństwa.

Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Jeśli zostaną uznani za winnych, mogą spędzić w więzieniu nawet do 5 i pół roku.