Zwiedzanie Opola: doświadczenia drugiej testerki Atrakcji Opola, Małgorzaty Wójcik

Zwiedzanie Opola: doświadczenia drugiej testerki Atrakcji Opola, Małgorzaty Wójcik

Pani Małgorzata Wójcik, która pełniła funkcję drugiego testera Atrakcji Opola, przybyła do miasta z Goszcza. Wraz z mężem Tomaszem i dwójką dzieci – Hanią i Wiktorem – dzielnie zwiedzali najważniejsze zabytki, nie przegapili jednak również możliwości uczestnictwa w wydarzeniu o nazwie Noc Kultury. Zgodnie z relacją Pani Małgosi, rodzina miała okazję doświadczyć niezapomnianych chwil podczas „Gwieździstej nocy w Miejscu X”, gdzie każda z osób mogła stworzyć własną planetę, korzystając z farb ultrafioletowych. Niezapomniane wrażenia zapewniło im również spotkanie z Big Bike Orchestra oraz koncert na świeżym powietrzu.

Od piątku do niedzieli pogoda stanowiła spore wyzwanie ze względu na panujące upały. Niemniej jednak, udało się spełnić wszystkie zaplanowane cele zwiedzania. Cały program był równie wymagający jak warunki atmosferyczne, ale mimo wszystko rodzina Wójcików dała radę odwiedzić wszystkie atrakcje.

Oceniając wspólnie atrakcje, które odwiedzili, rodzina Wójcików jednogłośnie zgodziła się, że na pierwszym miejscu stawiają dwie. Pierwsza to Muzeum Wsi Opolskiej – miejsce, do którego planują wrócić z rodzina i znajomymi. Pani Małgorzata uważa, że takie miejsca to nie tylko atrakcje turystyczne, ale również doskonałe lekcje historii dla uczniów. Drugą atrakcją, której przyznali pierwszeństwo, było ZOO. Szczególnie zachwyciła ich różnorodność małp oraz ciekawy pomysł związany z godzinami karmienia zwierząt, co pozwalało obserwować je w ich naturalnym środowisku.

Na drugim miejscu na liście atrakcji uplasowała się Kamienica Czynszowa, a na trzecim Wieża Piastowska. Warto jednak wspomnieć, że podczas swojego pobytu w Opolu zauważyli wiele uroczych małych przestrzeni, do których powracali wielokrotnie podczas spacerów. Przykładem może być Most Groszowy czy skwer Artystów przy Uniwersytecie.