Zwycięstwo Arkadiusza Wiśniewskiego w wyborach samorządowych na stanowisko Prezydenta Miasta Opola

Zwycięstwo Arkadiusza Wiśniewskiego w wyborach samorządowych na stanowisko Prezydenta Miasta Opola

Pierwsze miejsce w wyborach samorządowych na stanowisko Prezydenta Miasta Opola zdobył Arkadiusz Wiśniewski, kandydujący z listy Komitetu Wyborczy Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego. Uzyskał on łącznie 33 104 głosy, co przekłada się na imponujące 75,47% wszystkich oddanych ważnych głosów.

Wiśniewski pokonał swoich konkurentów już w pierwszej turze głosowania, zdobywając decydującą przewagę nad Michałem Tadeuszem Nowakiem reprezentującym Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który otrzymał wsparcie 17,29% wyborców oraz Ryszardem Stanisławem Skawińskim z Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, który zgromadził za sobą 7,24% głosów.

Dzięki osiągniętemu sukcesowi, Arkadiusz Wiśniewski będzie miał możliwość dalszego kierowania miastem Opole jako jego prezydent. Fakt zwycięstwa w pierwszej turze podkreśla mocne poparcie społeczne dla Wiśniewskiego i jego planów rozwoju miasta.

Wyniki wyborów samorządowych w regionie opolskim zostały ustalone w spokojnej atmosferze i bez większych zakłóceń. Frekwencja wyborcza wyniosła 47,36% w Opolu i 44,61% w powiecie opolskim. Najwyższy odsetek głosujących – 56,78% odnotowano w gminie Tułowice.

Trwają jeszcze prace nad przeliczaniem głosów do Sejmiku Województwa. Do godziny 7:00 policzono wyniki z 732 na 1022 obwodów głosowania, co stanowi 71,62% wszystkich obwodów. Według sondażu exit poll, zwycięzcą wyborów do sejmiku jest Koalicja Obywatelska.