Działania Komisariatu I Policji w Opolu prowadzą do zatrzymania dwóch mężczyzn i konfiskaty prawie kilograma marihuany

Działania Komisariatu I Policji w Opolu prowadzą do zatrzymania dwóch mężczyzn i konfiskaty prawie kilograma marihuany

Na skutek działań kryminalnych podjętych przez funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Opolu, nastąpiło zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 33 i 37 lat. Efektywne działanie służb policyjnych, oparte na solidnej pracy operacyjnej i gruntownej analizie zebranych informacji, pozwoliło na usunięcie z obrotu blisko kilograma marihuany. Narkotyki były przechowywane w różnych miejscach, w tym w wynajętym garażu. Znaleziono tam worki pełne suszu konopi. Za posiadanie tak dużej ilości narkotyków, mężczyznom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Staranne działania operacyjne przeprowadzone przez policjantów z Komisariatu I Policji w Opolu skierowane były na dwóch mieszkańców tego miasta – 33- i 37-latka. Obaj byli podejrzani o posiadanie i dystrybucję znacznej ilości narkotyków. Kryminalni zidentyfikowali lokalizację, gdzie prawdopodobnie przechowywano nielegalne substancje i rozplanowali akcję. Przybycie 37-latka do wyznaczonego garażu w poniedziałek, 16 października, zaowocowało jego natychmiastowym zatrzymaniem. W trakcie przeszukania mężczyzny, w jednej z jego kieszeni odkryto ponad 100 gramów marihuany.

Niecałe 5 minut po zatrzymaniu pierwszego mężczyzny, na miejsce przybył niczego nie podejrzewający 33-latek. Okazało się, że obaj mężczyźni spotkali się w wynajętym garażu, prawdopodobnie celem omówienia swoich nielegalnych działań. Także drugi z mężczyzn został natychmiast zatrzymany.

Przeszukanie wynajętego garażu ujawniło kolejne ilości narkotyków – blisko 600 gramów marihuany. Dodatkowo, podczas rewizji mieszkania 37-latka, policjanci odkryli więcej narkotyków. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 gramów marihuany. Obaj mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów. Ze względu na duże ilości nielegalnych substancji, które posiadali, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.