Funkcjonariusze policji w Brzegu uratowali życie 67-letniemu mężczyźnie

Funkcjonariusze policji w Brzegu uratowali życie 67-letniemu mężczyźnie

Brzeska policja nieprzerwanie działa na rzecz bezpieczeństwa swoich mieszkańców. Tym razem, dzięki skutecznej interwencji, 67-letni obywatel pozostał nienaruszony. Funkcjonariusze odnaleźli go w stanie wychłodzenia na terenie ogródków działkowych. Przerażony mężczyzna skontaktował się z dyżurnym przez telefon alarmowy, wyrażając swoje rozpaczliwe myśli i przekonanie, że nie ma sensu żyć. Ważne jest, aby pamiętać! Jeśli kiedykolwiek poczujesz się przytłoczony emocjonalnym kryzysem, poproś o wsparcie. Nie czekaj, aż sytuacja stanie się krytyczna! Skontaktuj się z Całodobową Linią Wsparcia pod bezpłatnym numerem 800 70 22 22.

Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu otrzymał zgłoszenie. Mężczyzna wyraził chęć odebrania sobie życia. Ten 67-letni mieszkaniec wyszedł z domu, twierdząc, że nie widzi sensu dalszego życia. W odpowiedzi na to zgłoszenie, wszystkie patrole służące w tym czasie natychmiast rozpoczęły poszukiwania mężczyzny.

Policjanci, zaangażowani w akcję, przeszukali wszystkie miejsca, do których mężczyzna mógł się udać: okolice Odry, miejskie parki, tory kolejowe, a także ogrody działkowe. Sytuację dodatkowo pogarszał kilkunastostopniowy mróz i nadchodzący zmierzch. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań, tuż przed 19:00, funkcjonariusze dotarli do kolejnego kompleksu ogrodów działkowych na skraju miasta. W jednym z pawilonów znaleźli ukrywającego się 67-latka. Mimo zimna i stresu, na szczęście, nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Pomoc nadeszła we właściwym momencie.