Kampania na rzecz odpowiedniego segregowania odpadów w Opolskich centrach handlowych

Kampania na rzecz odpowiedniego segregowania odpadów w Opolskich centrach handlowych

W dniu dzisiejszym, w miejscowym centrum handlowym Solaris Center, a następnie w sobotę w Centrum Handlowym Karolinka, odbędzie się wyjątkowa inicjatywa mająca na celu promowanie właściwej segregacji odpadów. Wydarzenie to będzie trwało od 11:00 do 19:00 i ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie recyklingu oraz zwrócenie uwagi na problem elektrośmieci.

Tak jak wskazuje Marta Wolna, koordynatorka kampanii o nazwie „Śmiecioodpowiedzialni”, osoby, które przyłączą się do akcji i przyniosą niepotrzebne już sprzęty elektroniczne, otrzymają w zamian sadzonkę wrzosu. W ramach tej kampanii odwiedzamy aż 13 miast na terenie całego kraju. Spotykamy się zarówno z klientami centrów handlowych, jak i mieszkańcami miast, prowadząc szereg działań edukacyjnych dotyczących prawidłowej segregacji odpadów.

Jedna z mieszkanek Opola podkreśla, iż przyniosła już swoje elektroodpady – maszynkę do strzyżenia oraz choinkowe świecidełka – zauważając że nie wiedziała wcześniej, co z nimi zrobić.

Wszyscy zainteresowani mogą przynieść swoje elektroodpady także jutro, w godzinach 11:00-19:00, do Centrum Handlowego Karolinka. Za organizację tej inicjatywy odpowiedzialna jest agencja marketingowa Solaris, a patronat nad akcją objęli Zakład Komunalny w Opolu oraz spółka Remondis Opole.