Mieszkańcy jeszcze mają czas do złożenia wniosku o dodatek elektryczny

Mieszkańcy jeszcze mają czas do złożenia wniosku o dodatek elektryczny

Dzisiaj mija termin składania wniosku o dodatek elektryczny. Ci, którzy nie zdążyli zrobić tego odpowiednio wcześnie, wciąż mają jeszcze trochę czasu, aby to nadrobić. Rozpatrywanie wniosków odbędzie się na podstawie zużycia energii elektrycznej w roku 2021.

Ci, którzy zużyli poniżej 5 tys. kilowatogodzin w ciągu 12 miesięcy, otrzymają 1000 zł. Kwota 1500 zł przypadnie zaś tym, którzy użyli go więcej. Konieczne jest, aby jako załącznik do wniosku przedstawić fakturę lub stosowne zaświadczenie.

Kto może otrzymać dodatek elektryczny?

Istnieje kilka zasad przyznawania dodatku po to, aby nie pojawił się niepotrzebny chaos. Jedną z nich jest to, że petent musi mieć czyste konto jeśli chodzi o ostatnie dodatki. Mieszkaniec, który składał już wniosek o dodatek na pelet albo węgiel, nie będzie mógł z tej możliwości skorzystać.

Warto zaznaczyć też, że dodatek przygotowano z myślą o osobach korzystających z tradycyjnego źródła energii. Właściciele paneli fotowoltaicznych nie będą więc mogli skorzystać z tej formy wsparcia.

Podwyżki opłat przestraszały mieszkańców Opola

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak podwyżki opłat przestraszały ludność Opola. Dotyczyły one nie tylko energii elektrycznej ale także ogrzewania. Stąd właśnie pojawiły się inicjatywy związane ze wsparciem finansowym.