Mieszkańcy przerażeni podwyżkami cen ciepła

Mieszkańcy przerażeni podwyżkami cen ciepła

Ogromne podwyżki cen ciepła zaskoczyły mieszkańców Strzelec Opolskich. Nie mówimy tu o drobnych podwyżkach rzędu 5 czy 10 procent, ale o aż 95 procent. Nie każdego stać na to, aby zacząć tyle płacić, dlatego mieszkańcy zwrócili się z apelem do prezydenta miasta. Domagają się, aby cofnięto to rozporządzenie a opłaty za ciepło wrócimy do poprzednich. Póki co nie ma żadnej odpowiedzi ze strony władz miasta, choć poszkodowani zdecydowanie na nią zasługują.

Co na to prezydent?

Mieszkańcy miasta domagają się od samorządu natychmiastowych działań. Proszą prezydenta, aby uświadomił sobie, w jakiej trudnej sytuacji się znaleźli. Podwyżka cen to przecież dla niektórych gwóźdź do trumny. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które muszą co miesiąc bardzo ostrożnie planować swoje wydatki. Jakiekolwiek podwyżki opłat mogą im bardzo utrudnić życie, a w szczególności życie ich dzieci. A to przecież o swojej rodziny najbardziej się martwimy i to ich dobro – a nie nasze własne – leży nam najbardziej na sercu. Czy włodarze miasta zlitują się nad losem mieszkańców i zmniejszą cześć opłat? Miejmy na to nadzieję, bo sytuacja robi się coraz trudniejsza.

Polacy wiążą koniec z końcem

Mieliśmy w kraju już wiele kryzysów. Ze wszystkich jakoś wychodziliśmy i jedno trzeba przyznać. Nauczyło one nas wiązać koniec z końcem. Przyzwyczailiśmy się do tego, aby rozeznawać sytuacje, w których trzeba zacisnąć pasa i mimo niedogodności zadbać o swoje dobre. Czasem jest bardzo ciężkie i wymaga wiele wyrzeczeń, ale Polacy są urodzonymi surwiwalowcami. Ten rok okazuje się wyjątkowo ciężki, gdyż w górę idą praktycznie wszystkie opłaty. Dotyczy to właśnie między innymi ciepła, wody czy prądu. Również czynsze zdrożały, tak więc sytuacja mieszkaniowa Polaków znów się pogorszyła. Odczuli to na swojej skórze kredytobiorcy, którzy będą musieli oddać dużo więcej niż faktycznie pożyczyli. Nie jest to jednak koniec świata. Zarówno władze państwowe jak i samorządowe szukają różnych rozwiązań, które mają na celu walczyć z tą sytuacją.