Mieszkańcy Opola zaniepokojeni stanem parku na osiedlu AK po koncercie "Roztańczona Polska"

Mieszkańcy Opola zaniepokojeni stanem parku na osiedlu AK po koncercie "Roztańczona Polska"

Koncert telewizyjny „Roztańczona Polska”, który odbył się 20 stycznia na terenie parku osiedla AK w Opolu, wywołał niepokój lokalnych polityków z klubu PO. Powodem jest zniszczenie terenu parku, do którego doszło w wyniku użytkowania ciężkiego sprzętu podczas imprezy.

Barbara Kamińska, radna miasta Opola z klubu PO, wyraża swoje oburzenie i zadaje pytania dotyczące warunków, na jakich doszło do zniszczenia terenu. Według niej, zielony zakątek osiedla AK został całkowicie zdewastowany przez sprzęt, który nie powinien tam wjeżdżać. Domaga się odpowiedzi, kto udostępnił ten teren i dlaczego, a także podkreśla koszty, które miasto będzie musiało ponieść, aby przywrócić park do stanu sprzed koncertu.

Przewodniczący klubu PO w Opolu, Przemysław Pospieszyński, wyraża oczekiwanie, że Telewizja Polska, która otrzymała zgodę od miasta na organizację koncertu na terenie parku, naprawi powstałe szkody i przywróci miejsce do stanu sprzed imprezy.

Adam Leszczyński, rzecznik prasowy miasta Opola, wyjaśnia, że miasto nie zaakceptowało parkowania aut ani rozjeżdżania terenu parku. Zapewnia również, że zostanie przeprowadzona inwentaryzacja zniszczeń oraz ocena strat. Zgodnie z umową, Telewizja Polska będzie musiała przywrócić park do pierwotnego stanu.