Ministerstwo Zdrowia zatwierdza budowę Centrum Sercowo-Naczyniowego USK w Opolu

Ministerstwo Zdrowia zatwierdza budowę Centrum Sercowo-Naczyniowego USK w Opolu

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym (USK) w Opolu, Wiceminister Obrony Narodowej, Marcin Ociepa, ogłosił, że Ministerstwo Zdrowia wydało pozwolenie na rozbudowę szpitala. Planuje się powiększenie placówki o nowe Centrum Sercowo-Naczyniowe. Jest to projekt o wartości około 350 milionów złotych.

Jak podkreślił Ociepa, inicjatywa ta została dokładnie oceniona pod kątem merytorycznym i rzetelnym. Wyraził pełne przekonanie co do kompetencji personelu szpitala i gotowość placówki do realizacji tak ważnej inwestycji. „Szpital dysponuje kadrami na najwyższym poziomie i jest gotowy, aby sprostać temu wyzwaniu” – zapewnił Wiceminister.

Z kolei Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu, podkreślił, że nowe Centrum Sercowo-Naczyniowe ma znaleźć miejsce w zupełnie nowym budynku. Będzie on zawierał sale operacyjne oraz oddziały intensywnej terapii i zabiegowe dedykowane pacjentom z chorobami serca. Madera przyznał, że rozwój i modernizacja placówki są niezbędne ze względu na ciężkie przypadki pacjentów, które trafiają do szpitala z całego regionu. „Nasza placówka obsługuje większość wypadków na odcinku autostrady A4 w regionie opolskim” – dodał dyrektor, wyrażając radość z uzyskania zgody na realizację inwestycji.