Nowa atrakcja dla młodzieży i dzieci w Opolu – otwarcie pumptracku w dzielnicy Półwieś

Nowa atrakcja dla młodzieży i dzieci w Opolu – otwarcie pumptracku w dzielnicy Półwieś

Połowa maja przyniesie radość szczególnie młodym mieszkańcom dzielnicy Półwieś (XII) w Opolu. Wtedy to bowiem oficjalnie zostanie otwarty pumptrack, miejsce zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży, które ma stać się nowym punktem przyciągającym lokalną społeczność. Ta inwestycja, na którą wydano około 130 000 złotych, jest rezultatem prób zaspokojenia potrzeb najmłodszych mieszkańców, którzy od dawna marzyli o takim obiekcie.

Priorytetem w trakcie realizacji projektu było zachowanie jak najwięcej zieleni oraz naturalnego krajobrazu. Tak więc, nie dokonano żadnej wycinki drzew czy dużych krzewów podczas budowy pumptracku. Jedynie usunięto jeden korzeń, który był już wcześniej wykarczowany, aby dostosować teren pod nowe zagospodarowanie. Dzięki takiemu podejściu do inwestycji, młodzi adepci jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolce będą mogli rozwijać swoje umiejętności w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Plan budowy pumptracku był już kilkukrotnie prezentowany podczas głosowań na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Chociaż wcześniejsze próby nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, to jednak determinacja i wsparcie społeczności lokalnej pozwoliły w końcu zrealizować ten pomysł.

– Obserwujemy z radością, jak nasze wysiłki przynoszą rezultaty. Pumptrack sprawi, że nasza dzielnica stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla rodzin z dziećmi i młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich na otwarcie, które obiecujemy, będzie świetną zabawą dla całej społeczności – mówi Barbara Rak-Durkalec, reprezentantka Rady Dzielnicy XII – Półwieś.