Odkrycie nielegalnej fabryki narkotyków w opuszczonym obiekcie w Świerczowie

Odkrycie nielegalnej fabryki narkotyków w opuszczonym obiekcie w Świerczowie

Na terenie wsi Świerczów, położonej w powiecie namysłowskim, funkcjonariusze policji natknęli się na zaskakujące odkrycie. W opuszczonym budynku mieściła się tajna fabryka mefedronu. Cała operacja była prowadzona pod okiem policyjnego helikoptera, który dostarczał wsparcie z powietrza.

Niezależne źródła informacyjne sugerują, że w trakcie interwencji udało się zabezpieczyć więcej niż kilogram mefedronu, który jest powszechnie uznanym syntetycznym narkotykiem. Ciekawostką jest, że jedna z osób zaangażowanych w ten proceder próbowała zastraszyć policjantów groźbą wysadzenia obiektu. Efektem działań było zatrzymanie trzech osób – dwóch mężczyzn i jednej kobiety.

Na podstawie zebranych informacji wynika, że aresztowane osoby nie są mieszkańcami powiatu namysłowskiego. Taki fakt zdaje się sugerować, że miejsce dla nielegalnej fabryki zostało wybrane celowo, ze względu na jego odosobnienie i związane z tym mniejsze ryzyko odkrycia.

Akcję wspierały specjalistyczne zespoły chemiczne z Opola i Kędzierzyna-Koźla. Dodatkowo, wsparcie zapewniały jednostki straży pożarnej z JRG Namysłów, OSP Biestrzykowice-Miodary, OSP Dąbrowa koło Namysłowa. W działania zaangażowane były także siły policyjne oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Przeprowadzone czynności nie były końcem działań związanych z tym odkryciem. Śledztwo w tej sprawie nadal jest prowadzone przez policję.