Parkowanie w centrum przesiadkowym Opole Główne od teraz płatne

Parkowanie w centrum przesiadkowym Opole Główne od teraz płatne

Dawniej można było parkować za darmo pod centrum przesiadkowym Opole Główne. Teraz jednak trzeba zapłacić, a kto tego nie zrobi będzie musiał liczyć się ze stosowną karą. Warto wspomnieć, że centrum przesiadkowe jest otwarte przez całą dobę. Mamy jednak dwie taryfy. Pierwsza z nich dotyczy pory między godziną 8:00 a 17:00. Parkowanie w tych godzinach kosztuje 3 zł za godzinie.

Druga taryfa to pora między godziną 17:00 a 8:00. Wtedy za parkowanie zapłacimy jedyne 1,50 zł.

Czytaj także: Odra Opole bez swojego asa. Lokalna drużyna straciła jednego ze swoich najlepszych zawodników – Mateusza Marca.

Bilet miesięczny za parkowanie

Osoby, które mają potrzebę regularnego parkowania przed centrum przesiadkowym, mają okazję wykupić bilet miesięczny. Jego cena to 350 zł, a upoważnia on do dowolnego parkowania na terenie obiekty. Osób posiadających bilet miesięczny nie dotyczą taryfy.

Centrum przesiadkowe to jedno z najbardziej strategicznych miejsc obecnie w Opolu. Nie ma się więc co dziwić, że parkuje tam bardzo dużo kierowców. To jednak oznacza, że duża część parkingu jest zajęta przez samochody. Aby spróbować poradzić sobie z tym problemem, miasto uznało, że dobrze będzie wprowadzić strefę płatnego parkowania.

Dzięki temu w miejscu tym parkować będą tylko osoby, które faktycznie tego potrzebują.