Respektowana na całym kontynencie, Mucha Odpaducha, obchodzi dzisiaj swoje 9. urodziny w ReUżytkowni od 11-tej rano

Respektowana na całym kontynencie, Mucha Odpaducha, obchodzi dzisiaj swoje 9. urodziny w ReUżytkowni od 11-tej rano

Dzisiaj, w siedzibie ReUżytkowni, wszyscy oczekują na rozpoczęcie uroczystości związanych z 9. rocznicą powstania Muchy Odpaduchy. Ta postać, która zdobyła ogromną popularność nie tylko w kraju ale również poza jego granicami, promuje ekologiczne podejście do życia i przyciągnęła dzisiaj tłumy na swój urodzinowy festyn.

Projekt „Mucha Odpaducha” to inicjatywa mająca na celu propagowanie ekologicznego stylu życia oraz recyklingu. Znajomość tej naszej kochanej muchy przyczyniającej się do ochrony środowiska naturalnego jest szeroka i doceniana zwłaszcza przez młodszą część społeczności Opola. Wydarzenie upamiętniające jej 9. rocznicę było dla tego najlepszym dowodem.

– Mucha Odpaducha ewoluowała od prostego szkicu do postaci, która ma kontakt z ludźmi, pojawia się w różnych mediach, a nawet stała się maskotką europejskiego projektu. Na co dzień działa tutaj plac edukacyjny Muchy Odpaduchy, do którego najmłodsi mieszkańcy Opola mają całkowicie darmowy dostęp. Dzisiaj świętujemy jej 9. urodziny. Bardzo cieszymy się z tego, że tak wielu ludzi odpowiedziało na nasze zaproszenie. Przywieźli mnóstwo urodzinowych kartek dla Muchy, a my wprowadziliśmy zasadę, że za każdą wykonaną kartkę urodzinową można wybrać jeden przedmiot z ReUżytkowni – wyjaśniła Iwona Kowalczuk, Naczelnik Wydziału Gospodari Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miasta Opole.

Na wszystkich gości czekała słodka niespodzianka, księga pamiątkowa do podpisania oraz Koło Fortuny. Było wiele atrakcji, wszystko dzięki ekologii.

Najmłodsza część społeczności Opola nie mogła sobie pozwolić na pominięcie tego eventu.

– Uczestniczę w tym wydarzeniu, ponieważ jestem wielką fanką Muchy Odpaduchy za jej wkład w ochronę naszej planety poprzez dbanie o czystość – powiedziała Hania, uczennica PSP nr 21 w Opolu.

Postać Muchy Odpaduchy została stworzona w 2015 roku w trakcie konkursu organizowanego przez Urząd Miasta Opola. W ramach tego konkursu mieszkańcy miasta wybrali postać Muchy, której projekt stworzył Marek Jarosz z Opola.

– Była to prawdziwa burza mózgów. Stworzyłem kilkadziesiąt szkiców, gdzie były różne pomysły, różne wizje takiej postaci. I tak krok po kroczku doszedłem do wniosku, że ten projekt będzie najlepszy – powiedział twórca projektu maskotki Muchy Odpaduchy, pan Marek Jarosz.

Urodzinowe obchody trwały przez cały dzień, aż do zamknięcia lokalu. Serdecznie zapraszamy wszystkich na urodziny Muchy Odpaduchy w ReUżytkowni w Opolu.