RN Wodociągów i Kanalizacji w Opolu pod ostrzałem. Prokuratura otrzymała zawiadomienie

RN Wodociągów i Kanalizacji w Opolu pod ostrzałem. Prokuratura otrzymała zawiadomienie

Obecny prezes Wód i Kanalizacji przekazał prasie, że złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące przestępstwa, które Rada Nadzorcza WiK miała rzekomo popełnić. Ponoć kilku członków już od dłuższego czasu prześladuje Jakiego.

Konflikt kręcący się wokół Wód i Kanalizacji nie jest żadną nowością. Pisaliśmy o tym już we Wrześniu. Jego początek miał jednak miejsce już na wiosnę 2022 roku. Wtedy to prezes Jaki zdecydował się poinformować prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, o nieprawidłowościach, jakie dostrzegł w jednym z przetargów.

Czy ktoś próbuje zniszczyć Ireneusza Jakiego?

Jaki twierdził, że dwóch wiceprezesów spółki dopuściło się nieprawidłowości. Po tym zawiadomieniu akcja się zaostrzyło, bo również i on sam usłyszał zarzuty pod swoim imieniem. Kilka osób oskarżyło go o mobbing względem swoich pracowników. Wtedy pojawiły się spekulacje, czy oskarżenia te mają jakiekolwiek podłoże w rzeczywistości, czy może są formą prześladowania samego prezesa.

Czy mamy do czynienia z klasyczną próbą zniszczenia czyjegoś wizerunku? Jeśli tak, to póki co rywalom Jakiego udaje się to bardzo skutecznie. W momencie gdy pojawią się oskarżenia o tak poważne działania jak mobbing, to tak naprawdę nie ma znaczenia, czy dana osoba faktycznie się tego dopuściła, czy nie. Samo publiczne oskarżenie wystarczy do zszargania czyjejś reputacji.