Za kierownicą po pijanemu – mężczyzna z Brzegu zderzył się z radiowozem i zniszczył bariery energochłonne

Za kierownicą po pijanemu – mężczyzna z Brzegu zderzył się z radiowozem i zniszczył bariery energochłonne

28-letni mieszkaniec Brzegu został przyłapany na prowadzeniu citroena pod wpływem alkoholu, który osiągnął w jego organizmie poziom 2 promili. Brawurowy styl jazdy doprowadził do zniszczenia barier energochłonnych, a szaloną jazdę zakończył, uderzając w forda. Zaskoczyło go, kiedy z uszkodzonego pojazdu wysiadły funkcjonariuszki policji. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich czynów – zarzutami prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji. Grozi mu do dwóch lat pobytu za kratkami, sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów oraz surowa grzywna.

2 grudnia o godzinie 12:00 dyżurny oficer komendy w Brzegu otrzymał zgłoszenie o incydencie drogowym na obwodnicy tego miasta. Informacja przekazana została przez patrol konwojowy policji opolskiej, który powiadomił o tym, że ich radiowóz został uderzony przez citroena, a stan kierowcy sugerował, że mógł on być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z wydziału drogowego, którzy przeprowadzili dochodzenie, ustalając szczegóły zdarzenia. Okazało się, że 28-letni kierowca citroena nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w forda jadącego przed nim. Już podczas pierwszych rozmów z mężczyzną można było wyczuć silny zapach alkoholu. Badania alkomatem potwierdziły te obserwacje, wykazując ponad 2 promile alkoholu we krwi mężczyzny. Mężczyzna okazał się również nie posiadać wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Co więcej, inny świadek zgłosił się do policjantów, informując ich, że ten sam kierowca wcześniej zniszczył bariery energochłonne na pobliskim rondzie i uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście w żadnym z tych incydentów nikt nie został ranny.

Mieszkaniec Brzegu musi teraz liczyć się z konsekwencjami swoich czynów, które mogą obejmować do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoki mandat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Alkohol w organizmie prowadzącego pojazd powoduje przede wszystkim zaburzenia koncentracji oraz spowolnienie reakcji. Sytuacja na drodze jest zawsze dynamiczna i wymaga pełnej uwagi i koncentracji. Zanim zdecydujemy się na wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, pamiętajmy o tym, że nasza nieodpowiedzialność może przyczynić się do utraty zdrowia lub nawet życia.