Złodzieje elektronarzędzi z Ozimka zatrzymani przez policję

Złodzieje elektronarzędzi z Ozimka zatrzymani przez policję

W ciągu dwóch dni od zgłoszenia o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w gminie Chrząstowice, funkcjonariusze Policji w Ozimku zdołali zatrzymać dwóch sprawców tego czynu. Wszystko wskazuje na to, że 29 i 34-letni mężczyźni przestępczo zdobyli elektronarzędzia o wartości 30 000 złotych. Co ciekawe, młodszy z duo przestępczego działał w stanie recydywy. Skradzionymi narzędziami policjanci zajęli się natychmiast po zatrzymaniu złodziei i przekazali je prawowitemu właścicielowi. Za popełnione czyny 34-latek może trafić do więzienia na okres do 10 lat, natomiast dla 29-latka grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Podczas policyjnej interwencji, która miała miejsce 16 czerwca, funkcjonariusze zostali poinformowani o włamaniu do domu w gminie Chrząstowice. Nocne działania złodziei zaowocowały zdobyciem elektronarzędzi o wartości 30 tysięcy złotych, a także spowodowaniem szkód wynoszących około 2500 złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze z Ozimka przystąpili do pracy.

Dzięki skrupulatnej pracy policjantów, udało się ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia oraz zabezpieczyć ślady przestępstwa. Działań tych efektem było zatrzymanie 29 i 34-latka po dwóch dniach od zgłoszenia. Jak się okazało, młodszy ze sprawców miał na swoim koncie wcześniejsze przestępstwa podobnego rodzaju, co więcej, groził on właścicielowi domu. Na dodatek, w chwili zatrzymania kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu.

Policjanci odzyskali wszystkie skradzione narzędzia i oddali je bezpośrednio właścicielowi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty: 34-latek odpowiedzieć musi za kradzież z włamaniem, natomiast 29-latek za dokonanie takiego czynu w warunkach recydywy, a także za kierowanie gróźb karalnych oraz nieprzestrzeganie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W przypadku skazania, pierwszy z mężczyzn może spędzić w więzieniu do 10 lat, natomiast drugiemu grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.