Akcja sadzenia drzew w Opolu

Akcja sadzenia drzew w Opolu

Opolscy mieszkańcy będą mieli możliwość zasadzenia dwóch gatunków drzew na terenach zielonych, znajdujących się w pobliżu parkingu prowadzącego do lokalnego ogrodu zoologicznego. Start akcji zaplanowano na 7 października, dokładnie o godzinie 12:00.

Akcja zakłada zaangażowanie społeczności miasta w sadzenie 50 lip oraz klonów. Inspiracją do organizacji takiego przedsięwzięcia jest dwukierunkowy cel. Pierwszym z nich jest dążenie do posadzenia jak największej ilości drzew w Opolu. Drugi natomiast skupia się na zaangażowaniu mieszkańców miasta w tę ekologiczną inicjatywę.

Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, jest dumny z konsekwencji miasta w prowadzeniu takich akcji, podkreślając, że będzie to już ich siódma edycja. Miasto nieustannie stawia na Zielone Opole, dbając o to, aby każda możliwa przestrzeń mogła zostać upiększona przez nowe drzewa. Akcje sadzenia drzew przyciągają całe rodziny – dzieci, rodziców i dziadków, którzy wspólnie tworzą pamiątki, które rosną razem z nimi przez lata.

Zakład Komunalny tradycyjnie przygotuje teren na nasadzenia. W ramach przygotowań do akcji, zakupiono 100 drzew za kwotę 55 tysięcy złotych. Wiceprezes Zakładu Komunalnego, Małgorzata Rabiega, zapowiada uruchomienie szkółki sadzenia drzew, z uwagi na ich ciężar i wiek, co wymaga wsparcia pracowników zakładu.

W programie wydarzenia przewidziano również liczne atrakcje takie jak gry, warsztaty i konkursy, a także malowanie twarzy. Podobnie jak w poprzednich latach, Nadleśnictwo Opole zadba o to, aby mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w darmowe sadzonki.