Opolski Uniwersytecki Szpital Kliniczny pozyskał 500 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu urologicznego

Opolski Uniwersytecki Szpital Kliniczny pozyskał 500 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu urologicznego

W opolskim Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym dokonano istotnej inwestycji, która zdecydowanie poprawi zdolność placówki do skutecznego leczenia pacjentów cierpiących na kamicę nerkową. Fundusze na ten cel, wynoszące dokładnie 500 tysięcy złotych, pochodzą bezpośrednio z budżetu Ministerstwa Zdrowia.

Dzięki tej finansowej pomocy, szpital ma możliwość zakupienia zaawansowanego technologicznie sprzętu urologicznego. Wprowadzenie tego typu urządzeń do codziennej pracy oddziału pozwoli na bezbolesne i nieinwazyjne leczenie pacjentów. Jednym z dostępnych zabiegów będzie laserowe usuwanie złogów znajdujących się w górnych drogach moczowych, co jest jednym z najnowszych podejść do zwalczania kamicy nerkowej w naszym kraju.

Sprzęt ten został zaprezentowany podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu dzisiejszym. Podczas spotkania omówiono nie tylko funkcje i możliwości nowego urządzenia, ale również podkreślono potencjalne przyczyny występowania kamicy nerkowej, zwracając uwagę na problem zdrowotny, który dotyka wielu pacjentów.