Poradnia pediatryczna w Opolu przechodzi gruntowną modernizację

Poradnia pediatryczna w Opolu przechodzi gruntowną modernizację

Poradnia pediatryczna, zlokalizowana przy ulicy Waryńskiego w Opolu, zostanie poddana obszernej renowacji, która obejmie m.in. gabinety lekarskie. Zabieg ten jest niezbędny, aby placówka mogła spełniać standardy i wymagania stawiane przez XXI wiek. Uzyskanie tych standardów jest nieodzowne, a jak podkreśla Jolanta Kawecka, rzecznik prasowa Centrum Zdrowia, budynek, wybudowany w latach 60-tych, wymaga istotnych prac renowacyjnych.

Podczas trwania remontu, młodzi pacjenci będą mieli możliwość korzystania z usług medycznych w innej lokalizacji. Placówka tymczasowo obsługująca dzieci będzie zlokalizowana przy ulicy Katowickiej, dokładnie w akademiku Spójnik znajdującym się na terenie kampusu uniwersyteckiego.

Głównym celem inwestycji, poza ogólną modernizacją poradni, jest poprawa warunków w poczekalni dla najmłodszych pacjentów. Dzieci powinny czekać na swoją kolej do lekarza w komfortowych warunkach. Szacowany koszt remontu to kwota około 100 tysięcy złotych, które zostaną pokryte z funduszy własnych placówki. Prace renowacyjne mają zakończyć się najpóźniej w listopadzie.

Warto zaznaczyć, że z usług poradni korzysta ponad 2 tysiące dzieci, dla których modernizacja placówki będzie zauważalną poprawą warunków oczekiwania na wizytę oraz komfortu samej wizyty u specjalisty.