Zmiany na czele pływalni "Wodna Nuta": Bartłomiej Bonk odchodzi, Samanta Stachowicz przejmuje ster

Zmiany na czele pływalni "Wodna Nuta": Bartłomiej Bonk odchodzi, Samanta Stachowicz przejmuje ster

Współpraca Bartłomieja Bonka z pływalnią „Wodna Nuta” dobiegła końca. Były kierownik tej placówki planuje teraz skupić się na pracy z mieszkańcami, w ramach której przewiduje prowadzenie zajęć o różnym profilu, w tym wspinaczkowych. Tymczasem, obiekt sportowy musiał zostać czasowo zamknięty – wszystko po to, aby móc wprowadzić niezbędne zmiany i przywrócić mu dawną świetność.

Za kierowanie pływalnią „Wodna Nuta”, która w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wielokrotnie była zamykana decyzją Sanepidu, odpowiedzialność przejęła nowa osoba – Samanta Stachowicz. To ona ma za zadanie sprawić, że placówka będzie działać sprawnie i bez żadnych zakłóceń. A jak mówią mieszkańcy Opola, przez ostatni czas sytuacja na pływalni była daleka od idealnej – z powodu awarii i bakterii odwoływano zajęcia dla dzieci i zawody. Co więcej, te problemy nie występowały na innej pływalni Akwarium na Ozimskiej.

Na stan rzeczy w „Wodnej Nucie” narzekali nie tylko Opolanie, ale również przyjezdni. Liczne uwagi na temat zarządzania obiektem wpływały do redakcji. Wydaje się jednak, że sytuacja wkrótce ma ulec zmianie. To nie są jedynie puste obietnice – jak mówią źródła bliskie sprawie, plany te są realne.

Niedoskonałości, jakie można było zauważyć w „Wodnej Nucie”, dotyczyły nie tylko higieny. Pomimo przeprowadzonego remontu podczas wakacji, pływalnia miała wiele niedociągnięć – uszkodzone suszarki, odpadające kafelki, zaniedbane sauny. Dlatego samorząd miejski zdecydował się powierzyć placówkę kompetentnej i doświadczonej osobie, która ma za zadanie przygotować obiekt do ponownego otwarcia i sprawić, że będzie on służył mieszkańcom przez długi czas.

Oficjalnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji potwierdził decyzję Bartłomieja Bonka o przeniesieniu z „Wodnej Nuty”. Jak twierdzi MOSiR, Bonk chce teraz bardziej angażować się w pracę z mieszkańcami. Zajęcia prowadzone przez medalistę Igrzysk Olimpijskich mogą być ciekawą atrakcją dla mieszkańców. Samanta Stachowicz, nowa kierowniczka „Wodnej Nuty”, jednocześnie zarządza pływalnią „Akwarium”. Połączenie zarządzania dwoma pływalniami ma na celu lepsze wykorzystanie ich potencjału – informuje dyrektor MOSiR, Marcin Sabat.