Planowane utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Piastowskiej w Opolu

Planowane utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Piastowskiej w Opolu

W związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi na terenie hotelu Piast, sytuacja na ulicy Piastowskiej w Opolu ulegnie zmianie. Od skrzyżowania z ulicą Katedralną aż do Mostu Piastowskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Miejski Zarząd Dróg w Opolu przewiduje, że tego typu organizacja ruchu będzie miała miejsce przez okres około dwóch tygodni.

Jednakże, zmiana ta nie będzie obowiązywała przez całą dobę. Oficjele z Miejskiego Zarządu Dróg podkreślają, że ruch wahadłowy na ulicy Piastowskiej będzie działał tylko i wyłącznie w godzinach od 20:00 do 6:00, kiedy to natężenie ruchu jest znacznie mniejsze. Użytkownicy drogi, którzy poruszają się trasą pomiędzy centrum miasta a dzielnicą Zaodrze muszą być gotowi na wydłużony czas podróży podczas trwania prac modernizacyjnych.

Informacje udostępnione przez MZD podkreślają również wprowadzenie ograniczeń na Moście Katedralnym podczas obowiązywania ruchu wahadłowego na ulicy Piastowskiej. Przejazd mostem w kierunku Zaodrza zostanie zablokowany. Natomiast możliwe będzie skręcenie w prawo z ulicy Piastowskiej, umożliwiając tym samym dojazd do mostu.