Policja z Opola zatrzymała mężczyznę grożącego wysadzeniem domu

Policja z Opola zatrzymała mężczyznę grożącego wysadzeniem domu

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Sowinie, małej miejscowości położonej w województwie opolskim. Mężczyzna, który okazał się być poszukiwanym przez policję, zamykał się w swoim domu, grożąc jego wysadzeniem. Interweniowały służby porządkowe, a całą sytuację ujawnił Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, potwierdzając jednocześnie, że poszukiwany był na celu odbycia kary więzienia.

W poniedziałek sceny naprawdę przerażające rozgrywały się w Sowinie, niedaleko Łambinowic. Poszukiwany przez policję mężczyzna zamknął drzwi swojego domu na klucz i zaczął straszyć wysadzeniem nieruchomości. W odpowiedzi na tę groźbę wezwano lokalną policję i straż pożarną. Jak podkreślił rzecznik prokuratury z Opola, agresywny mężczyzna został ostatecznie zatrzymany.

Około jedenastej rano, funkcjonariusze z opolskiego wydziału kryminalnego przybyli do wioski w powiecie nyskim. Wcześniej ustalili, że poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nysie mężczyzna przebywał na tym obszarze. Gdy jednak policjanci się przedstawili i wyjaśnili powód swojej obecności, mężczyzna pociągnął za spust broni, groził służbom i zamknął drzwi domu na klucz. Policja poczuła bezpośrednie zagrożenie ze strony mężczyzny, dlatego zdecydowano o wezwaniu negocjatorów i kontrterrorystów – wyjaśnił sytuację Dariusz Świątczak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Negocjatorzy prowadzili rozmowy z mężczyzną przez wiele godzin, ale ten nie wyraził chęci do współpracy. Wobec tego, około piętnastej, kontrterroryści otrzymali zielone światło do przeprowadzenia akcji. Nic nikomu się nie stało a mężczyzna został skutecznie zatrzymany i teraz jest pod kontrolą Prokuratury Okręgowej w Nysie – dodał Świątczak.

Zatrzymany prawdopodobnie usłyszy zarzuty dotyczące gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy oraz przestępstw związanych z narkotykami.

W miejscu zdarzenia nadal pracują policjanci, którzy mają na celu ustalenie, czy groźby wysadzenia budynku były realne.