Wielkie otwarcie nowoczesnego Przedszkola Publicznego nr 64 w Opolu

Wielkie otwarcie nowoczesnego Przedszkola Publicznego nr 64 w Opolu

Po wielkiej ekscytacji i oczekiwaniu, nastał dzień otwarcia nowoczesnego Przedszkola Publicznego nr 64, położonego przy ulicy Krapkowickiej w Opolu. Obiekt ten jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a jego nowoczesność i funkcjonalność budzą podziw. Choć pierwsze dzieci zaczną uczęszczać do przedszkola dopiero w czwartek, 2 listopada, już dzisiaj klucze do budynku zostały oficjalnie przekazane przez władze miasta.

Przedszkole jest na tyle duże, że może pomieścić aż 120 maluchów, ale na początku będzie do niego uczęszczać tylko 100 dzieci. W ramach placówki utworzono 5 oddziałów, które noszą nazwy zainspirowane zwierzętami z sąsiedniego opolskiego zoo. Wśród nich znajdują się między innymi grupy „Tygryski” i „Hipciki”. Jak mówi Ewelina Fikus, dyrektor placówki, cztery z tych grup składają się z dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a jedna z nich ma charakter integracyjny.

Każda sala jest wyposażona we wszystko, co jest niezbędne dla dzieci. W każdej z nich znajdują się pomieszczenia sanitarne, a przedszkole ma również pomieszczenia terapeutyczne i salę do ćwiczeń ruchowych, która może służyć również jako miejsce na przedstawienia teatralne. Dzieci, które już miały okazję odwiedzić przedszkole, są nim zachwycone i ich opinie potwierdzają również rodzice.

Na otwarciu przedszkola był obecny Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który podkreślił swoje zadowolenie z faktu, że udało się otworzyć kolejne nowoczesne przedszkole w ciągu jednego roku. Wiśniewski zaznaczył również, że ta część miasta jest popularna wśród młodych rodzin i ma wysokie zagęszczenie dzieci, które będą potrzebować miejsca w przedszkolu.

Prace nad uruchomieniem placówki trwały ledwie 13 miesięcy. Wzorowano się na inwestycji przy ulicy Tarnopolskiej, którą uruchomiono rok wcześniej. Jak mówi Marcin Szemainda, realizator inwestycji, budynek jest parterowy i rozległy, a wszystkie sale mają bezpośrednie wyjście na taras i ogród. Projekt kosztował 13,5 miliona złotych, z czego 5 milionów pochodziło z Polskiego Ładu, a 8 milionów z Fundacji Leroy Merlin.